Τάρτα Speculoos με βάση Speculoos
Τάρτα Speculoos με βάση Speculoos
Συνταγή
| Υλικά | Βάρος Υλικών |
|---|---|
| Speculoos Cake | 1000 g |
| Αλεύρι | 330 g |
| Βούτυρο | 330 g |
| Αυγά | 100 g |
| Νερό | 100 g |
| Γάλα 3,5% | 3000 g |
| Minuta Speculoos | 1000 g |
| Variegone Dulce di Latte | Κατά βούληση |
| Granella Speculoos Cookies | Κατά βούληση |
Εκτέλεση
Για την Βάση Τάρτας:
Βάλτε όλα τα υλικά στον κάδο του μίξερ και χτυπήστε με το φτερό για 1-2 λεπτά, στην αργή ταχύτητα.
Ψήστε στους 180-190 °Cγια 8-10 λεπτά και αφήστε να κρυώσει.
Αφήστε να κρυώσει, πριν τη χρήση.
Για την Κρέμα Speculoos:
Στον κάδο του μίξερ, προσθέστε το γάλα και τη Minuta Speculoos.
Χτυπήστε με το σύρμα, για 3 λεπτά, σε υψηλή ταχύτητα.
Αποθηκεύστε σε ψύξη, έως τη χρήση.
Για την Συναρμολόγηση:
Γεμίστε την ψημένη και κρύα τάρτα, με Minuta Speculoos.Τοποθετήστε μια λεπτή στρώση Daily Moist Cake, επάνω στη γέμιση.
Με κορνέ, δημιουργήστε τρύπα στη μεση της επιφάνειας.Γεμίστε την τρύπα με Variegone Dulce di Latte.Γαρνίρετε με Granella Speculoos Cookie.
Αφήστε να σταθεροποιηθεί, πριν σερβίρετε.
Προϊόντα
Minuta Speculoos
Κρύα κρέμα πατισερί με άρωμα και χρώμα Speculoos, στιγμιαίας παρασκευής, για πατισερί.
